14.02.2024

Mrówki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Mrówki to bardzo popularne owady, które możemy spotkać praktycznie wszędzie, jednak najwięcej ich znajdziemy w pobliżu człowieka, ponieważ to przy nas jest najwięcej pożywienia, z którego te małe insekty chętnie skorzystają. Jak wytępić mrówki z ogrodu?
Spis treści artykułu

Co na mrówki w ogrodzie? Przegląd dostępnych metod

Domowe sposoby na mrówki

Dobry dostęp do pożywienia bardzo przyciąga owady, ale co odstrasza mrówki? Przede wszystkim zapachy. Jeśli chcesz, by Twój ogród był wolny od mrówek, pomyśl nad posadzeniem mięty, tymianku lub bazylii. Małe, biegające owady nie znoszą ich woni, więc unikają miejsc, w których „brzydko pachnie”.

Jak zwalczyć mrówki w ogrodzie domowym sposobem? Jeśli nie ma ich za wiele, możesz skorzystać z kilku sposobów.

Najpopularniejsze, naturalne środki na mrówki w ogrodzie warzywnym (i nie tylko) to:

  • cynamon;
  • mielona kawa;
  • sól;
  • soda;
  • proszek do pieczenia.

Sól na mrówki, cynamon czy soda oczyszczona są okej, jeśli nie masz na działce dużej kolonii. Niestety, w przypadku silnej inwazji, domowe metody usuwania mrówek są niewystarczające i nie ma co się łudzić, że posypanie cynamonu na ziemię załatwi problem.

Jak usunąć mrówki ogrodowe? Specjalistyczne preparaty

Zaczynając walkę z mrówkami w ogródku, powinieneś odnaleźć gniazdo, czyli tzw. mrowisko, kopiec. Istotne mogą być też wejścia do podziemnych tuneli.

Pierwszą opcją jest proszek na mrówki. Zazwyczaj używa się go wraz z gorącą wodą, którą należy najpierw zalać mrowisko, a następnie posypać preparatem.

Inny, skuteczny sposób na mrówki w ogrodzie to oprysk. Możesz zaopatrzyć się w koncentrat i samodzielnie przygotować mieszankę, którą opryskasz gniazdo mrówek, jego okolice oraz trasy, którymi owady się poruszają.

Jeśli nie chcesz sam robić roztworu, spray gotowy do użycia to najlepszy sposób na mrówki w ogrodzie. Możesz skorzystać z BUMP AMEISE, aerozolu ready-to-use, który wystarczy otworzyć i od razu można działać.

Natomiast, jeśli mrówki z działki dostaną się do domu, wówczas możesz się ich pozbyć z pomieszczenia specjalną trutką. BUMP GEL zawiera w sobie wabik, dzięki czemu żel na mrówki skupia je w jednym miejscu i silnie działa. Trutkę wystarczy rozłożyć w miejscach, gdzie najczęściej widuje się biegające owady.

Jeśli masz problem nie tylko z mrówkami, odwiedź nasz sklep bump.com.pl i przejrzyj listę dostępnych produktów! Z naszymi środkami owadobójczymi pozbędziesz się m. in. karaluchów, pluskiew czy też pająków.

Czytaj również