sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
sprzed 30 dni
Substancja o nazwie geraniol to organiczny związek chemiczny, należący do grupy alkoholi terpenowych. Występuje naturalnie w wielu roślinach, owocach i warzywach, m. in. w róży, lawendzie, pomarańczy czy marchewce, ale można go również wytworzyć w syntetycznej formie, która bywa stosowana w branży farmaceutycznej, a także w przemyśle spożywczym.
Substancja o nazwie geraniol to organiczny związek chemiczny, należący do grupy alkoholi terpenowych. Występuje naturalnie w wielu roślinach, owocach i warzywach, m. in. w róży, lawendzie, pomarańczy czy marchewce, ale można go również wytworzyć w syntetycznej formie, która bywa stosowana w branży farmaceutycznej, a także w przemyśle spożywczym. Jego woń zbliżona jest do zapachu pelargonii.
Geraniol cechuje się słodkim, przyjemnym zapachem, dzięki czemu służy w produkcji kosmetyków – można go znaleźć w mydłach, perfumach oraz kremach. Bywa również wykorzystywany w wytwarzaniu środków czyszczących, takich jak płyny do mycia podłóg.
Jakie zastosowanie ma geraniol w olejkach eterycznych? Jest świetnym dodatkiem do olejków zapachowych, ponieważ aromat geraniolu wykazuje działanie uspokajające i relaksujące. Hamuje on i uspokaja nerwy, działa wyciszająco i pomaga się skoncentrować. Jego zastosowanie w olejkach aromatycznych wpływa pozytywnie na nastrój i ogólne samopoczucie.
Geraniol to substancja przeciwbakteryjna i przeciwgrzybiczna, dlatego bywa wykorzystywana do leczenia niektórych infekcji skórnych. Związek chemiczny najsilniej działa na bakterie pałeczki okrężnicy oraz salmonelli. W połączeniu z cytronelolem – świetnie sobie radzi z prątkiem gruźlicy.
Pomimo szerokiego użycia w medycynie i kosmetyce, najpopularniejszym zastosowaniem geraniolu jest zwalczanie niechcianych owadów. Geraniol wchodzi w skład niektórych produktów owadobójczych i perfekcyjnie działa na insekty, usuwając je z otoczenia. Substancja ta pozbywa się m. in. komarów, pcheł oraz much.
Substancja zakłóca układ nerwowy insektów, poprzez wiązanie z receptorami nikotynowymi w komórkach, zajmujących się przekazywaniem impulsów nerwowych.
W dużym skrócie – geraniol silnie paraliżuje owady, doprowadzając do ich śmierci.
Geraniol znajduje we wszystkich produktach marki BUMP.
W większości przypadków występuje w duecie substancji aktywnych wraz z cypermetryną (silnym insektycydem) – BUMP AMEISE na mrówki, BUMP SPINNE przeciwko pająkom, BUMP SCHABE na karaluchy, BUMP SILBERFISCH do usuwania rybików cukrowych.
W przypadku BUMP FOGGER zamgławiacz przeciwko owadom oraz BUMP WESPEN na osy i szerszenie – do duetu substancji czynnych dochodzi tetrametryna (syntetyczna substancja, wykazująca działanie owadobójcze).
Geraniol jest często stosowanym składnikiem w produktach odstraszających owady.
Geraniol, znajdujący się w środkach do zwalczania owadów, jest stosunkowo bezpieczny dla ssaków, w tym ludzi. Ma on status GRAS, który świadczy o nieszkodliwości dla zdrowia. Niemniej jednak – warto stosować środki ostrożności podczas korzystania z repelentów. Przed użyciem każdego środka chemicznego, należy zapoznać się z treścią instrukcji użycia. Podsumowując, działanie geraniolu wobec owadom jest bezpieczne dla ludzi.
Jest to substancja o szerokim zastosowaniu. Właściwości geraniolu obejmują wiele branży:
Przede wszystkim jest to substancja zapachowa, której woń jest niezwykle przyjemna dla ludzi, a ponadto wykazuje działanie relaksujące.
Zapach tej substancji ma działanie wyciszające i uspokajające. Można go używać podczas jogi, medytacji, a także w codziennej, domowej aromaterapii.
Tak, geraniol jest nieszkodliwy, o ile używa się go wedle wyznaczonych zasad.
W stosunku do owadów, geraniol ma właściwości odstraszające, wiec jest idealnym składnikiem wiodącym w sprayach na kleszcze i komary.