07.02.2024

Czym jest i jak działa zamgławiacz na owady?

Zamgławiacz, fumigator, fogger, bomba dymna – nazw sporo, znaczenie to samo. Co to jest zamgławiacz, jak działa i kiedy się go stosuje? Dowiesz się w tym artykule.
Spis treści artykułu

BOMBA DYMNA – POTĘŻNY LIKWIDATOR INSEKTÓW

Co to jest fumigator? To specjalistyczny środek chemiczny, służący do usuwania owadów w pomieszczeniach. Stosuje się go w domach, mieszkaniach, garażach, magazynach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Zamgławiacze to środki owadobójcze, z którymi możesz pozbyć się znacznej większości szkodników ze swojego otoczenia w sposób szybki i wygodny. Bomba dymna jest dobra na pluskwy, pająki, muchy, meszki, a także karaluchy i pchły.

FOGGER ZAMGŁAWIACZ PRZECIW OWADOM – SPOSÓB DZIAŁANIA

Bomba dymna występuje w postaci aerozolu w kartuszu, który działa na zasadzie samoopróżniania. Chociaż na produkt można powiedzieć „granat dymny”, to w żadnym wypadku się nim nie rzuca. Sposób użycia foggera zazwyczaj jest taki sam – wystarczy postawić go na środku pomieszczenia, nacisnąć aplikator i wyjść.

Pomieszczenie, w którym preparat jest używany, zostaje stopniowo pokrywane mgłą, która bez problemu dostaje się w każdy zakamarek, nie pozostawiając owadom miejsca do ukrycia. Substancje aktywne, znajdujące się w foggerze, efektywnie działają na insekty i bez problemu je likwidują.

Proces zadymiania i eliminacji trwa około godziny, po której należy porządnie przewietrzyć miejsce dezynsekcji.

KIEDY STOSOWAĆ FUMIGATOR?

Zamgławiacz na owady to preparat polecany szczególnie osobom, które:

  • chcą pozbyć się inwazji owadów w domu;
  • prowadzą wynajem domków letniskowych;
  • chcą odświeżyć magazyn;
  • muszą wysprzątać garaż.

Dzięki fumigatorowi wyeliminujesz insekty z poddaszy, piwnic, strychów oraz całych mieszkań. W zależności od produktu, zamgławiacze osiągają zasięg nawet do 240m2, co oznacza, że bez problemu wyczyszczą nawet duże hale.

BOMBA DYMNA NA INSEKTY A BEZPIECZEŃSTWO

Środki owadobójcze to produkty chemiczne, przed użyciem których należy zapoznać się z instrukcją. Przetestowane i dopuszczone do obrotu preparaty są stosunkowo bezpieczne dla człowieka, jednak należy przestrzegać wytycznych, aby uniknąć niepożądanych skutków. Przede wszystkim – preparatu nie można wdychać. Nie powinno się przebywać w zadymionym pomieszczeniu, trzeba też wyprowadzić wszystkie zwierzęta. Koniecznie wynieść wszelką żywność oraz naczynia.

Zasady postępowania, w przypadku bezpośredniego kontaktu z preparatem, opisane są na etykiecie i niemalże zawsze są podobne – w przypadku objawów lekkich wystarczy zapewnić dostęp do świeżego powietrza, poważniejsze sytuacje wymagają kontaktu z lekarzem.

NA JAKIE OWADY DZIAŁA ZAMGŁAWIACZ?

Zamgławiacze świetnie sobie radzą z pająkami, muchami, karaluchami, prusakami, a także pchłami, a nawet pluskwami. Zabijają komary i meszki, pozostawiając pomieszczenie czystym i wolnym od niechcianych insektów.

Chcesz wypróbować bombę dymną na owady latające i biegające? Sprawdź BUMP FOGGER!

Czytaj również